Soojusest südames

Saime just jalad tuppa, käisime imelisel kontsertkohtumisel Jalmar Vabarna ja Sandra Sillamaaga. Kenad andekad inimesed püüne peal, kes võluvad pillidest välja nii südamelähedast muusikat. Kaks tundi möödus liiga kiiresti… Koorekene, lirtsa, lartsa, ah, ah, ah, ah!

Mõnus emotsioon südames, saime kätte oma mantlid, ostsime ka Trad Attack´i plaadi, kui äkki kõnetas mind säravate silmadega võõras naine: “Kas teie töötasite Saka mõisas?” Suutsin vaevu rõõmsalt noogutada, kui ta jätkas: “Nii kahju, et seal enam kontserte ei toimu? Ööbisin eile seal ja küsisin töötajate käest ka- nad ütlesid, et publikut ei jätku”. Ja siis alles nägin, et minu ümber on kogunenud kolm rõõmust naisterahvast.

“Oi, ma mäletan Nevil Blumbergi kontserti, see oli just kohe peale seda, kui ta Eestisse tagasi tuli, ma olin esireas, teie kõrval. Küll see oli ilus kontsert!”

Tundsin, kuidas soojemast soojem tunne mu südamesse valgus, meenus see sügistalv, mil organiseerisin Sakal “Hämarate õhtute kontserdisarja”. Kõik kutsutud esinejad tähendasid minu jaoks üht-teist, õnneks kõnetasid nad ka publikuks tulnud inimesi, sest saal oli alati rahvast täis, inimesi tuli kaugemalt ja lähemalt. Tõepoolest, meenuski ühe kontserdi lõpp, kus seesama säravate silmadega naine tuli minuga rääkima ja tänama kena kontsertelamuse eest. Kui ma ei eksi, siis ta oli lausa Rakverest…

Küsisin siis vastu: “Kas teate, et Youtubes on üleval üks lugu sellelt Blumbergi kontserdilt Sakas?” See oli neile rõõmus üllatus: “See tuleb üles otsida!” Ma aitan siinkohal seda sarja meenutada.

Tuntud muusikutest astusid üles Tõnu Raadik (sain sellelt kontserdilt uue lemmikplaadi Sadamatuled, mida ligi aasta aega autos kuulasin). Tõnu Raadiku ja Henn Rebase kontsert oli esimene sarjas ja ma ei osanud kohe laule videoks võtta… Aga võtke vaevaks kuulata ta lugusid sellelt plaadilt- need on imeilusad ja esitatud tuntud Eesti muusikute poolt.

Tõnu Naissoo, kellega ma tutvusin millalgi aasta- poolteist varem soome laeva peal, kus lihtsalt läksin temaga rääkima ja kus vahetasime oma visiitkaarte. See visiitkaart ootas mu töölaua peal kaua, kuni tekkis võimalus teda esinema kutsuda. Tõnu Naissoo saatis kontserdil Laura Põldveret (minu jaoks on solist Tõnu Naissoo).

Oli ka Jaan Sööt kitarril, sekka mõned lood kirjust muusikuelust.

Peeter Rebane (koos Triinu Tauliga), kellega olid meid sidunud mitmed kontserdid erinevates koosseisudes, minu jaoks oli alati solistiks Peeter.

Selle sarja raames vaheldusid tuntud muusikud Kiviõli Kunstide Kooli kahe noore neiuga, kellest Marie mängis kitarri ja Kelly laulis.

Tänan mõttes neid inimesi, kes tegid ootamatult tänasest õhtust täislaks kontserdiõhtu! Lisaks laval kuuldud muusikutele ka 4 aastat tagasi toimunud kontserditest südantsoojendavad klipid. Kahju, et Saka on tänasel päeval kontserdipaigana pildilt kadunud… aga minu südames on Saka alati :)

facebookfacebook