Aeglane reisimine

Eilsel päikesepaistelisel pärastlõunal rõdult pesu korjates tabas mu nina õhust kerge sügisese noodi. Esimese vist… Kuidagi kurb hakkas- alles oli veel terve suvi ees ja nüüd on ta peatselt läbi saamas. Õnneks mahtus aga minu pikk ja sisukas puhkus just selle kahe hetke vahele ning see on märk sellest, et taas on aeg hakata asisemaks.

Minu teele sattus üks tore projekt (või siis õigemini sattusin mina nende teele), kus Kirderanniku Koostöökogu teeb ülepiirilist koostööd Soomes Põhja- Savos Kalakukko nimelise samasisulise organisatsiooniga. Paneme paralleelselt kokku “Aeglase Reisimise” marsruuti, mille käigus tegeleme ka ühiste trükimaterjalide koostamisega. Hiljem lisanduvad veel postkaardid, kodulehekülg ning viimasele tuleb koguni virtuaalne Aeglase Reisimise marsruut. Igal juhul väga põnev!

Mis on aga aeglane reisimine? See on meie stressirohkes elus tahe ja võimalus aeg maha võtta, tutvudes selle käigus kohaliku kultuuri, looduse, ajaloo ja ka toiduga. Objektilt objektile liikumine on kombineeritud mitmete transpordivahenditega- buss, ratas, räätsad, vanker või saan… Tähtsad on juurde pajatatavad lood ja miks mitte ka laulud… Igal juhul on aeglane reisimine maailmas väga populaarseks saanud.

Eestis pakutakse Aeglase Reisimise alla käivat turismust hulgi, kuid senimaani mitte selle nime all… Euroopa ja muu maailm turundub seda turismiliiki just selle nime abil väga edukalt! Soomlastel on Slow Travel´it pakkudes juba edumaa- Eestis seame veel samme… Kui on põnevaid ideid, siis andke aga julgelt teada :)

facebookfacebook

Lisa kommentaar