Loometubadest

Valla Sõnumid Okt 2015
Valla Sõnumid Okt 2015

Mõned päevad tagasi ilmunud Lüganuse Valla lehes “Valla Sõnumid” ilmus artikkel Loometöötubade edukast käivitumisest. Tänaseks on lisaks artiklis mainitud akvarelli ja portselani kaunistamise töötubadele toimunud ka savi- ja rahvariidevöö töötuba. Saan ainult edasi anda osavõtjate sõnad, et neile hirmsasti meeldib :)

Et oleks ladusam lugeda, kopeerin ma teskti siia:

Lüganuse loomekastelli töötaod startisid väga edukalt.

Kohaliku Omaalgatusliku Programmi (KOP) 2015 kevadvoorus rahuldati Tertur Arendus MTÜ projekt “Loomemajandusvaldkondi tutvustav töötubade sari Lüganusel”, mis koosnes kuuest erinevast töötoast.

Projekti eesmärgiks on töötubade käigus avada Lüganuse valla elanikele loomemajanduse sisu:
– Planeeritava projekti elluviimisega tehakse sissejuhatus loomevaldkonna teemadesse ja võimalustesse, mida tulevikus hakkaks pakkuma arendatav Lüganuse Loomekastell.
– Lüganuse piirkonna inimestel tekib harjumus põnevates töötubades osaleda ja õppida keerulisemaid tehnikaid, millest võib tulevikus saada nende töö, hakates näiteks ise ettevõtjaks.

Ka juhendajate valikul sai lähtutud kahest põhimõttest, et:
• kohalikud loomeinimesed (juhendajad) saaksid rakendust, nii ongi savi-, pakutrüki- ja akvarellitöötubade juhendajad üks Aseri vallast ja teine Lüganuse vallast.
• Lisaks toovad uusi põnevaid tuuli üleeestiliselt tuntud ja kundede armastuse ning poolehoiu võitnud tegijad, nagu pakume portselani, vöökudumise ja hõbesavi töötoas.
Grupid olid väikesed, kuni 10-le osavõtjale ning inimeste suure huvi tõttu täitusid need väga kiiresti. Mõnede töötubade, nagu hõbesavist ehete valmistamine ja rahavriidevöökudumisele tekkisid ka ootejärjekorrad.

Tänaseks on kaks töötuba toimunud, esimeseks oli 20. Septembril toimunud, Aa külas resideeruva Viive Aidma, juhendatud akvarelli- ja söejoonistus. Tagasiside sellele oli kokkuvõttes selline, et töötoas osalema kutsus just akvarell, kuid lõpuks üllatas kõiki hoopiski söejoonistus. Tõdeti nagu kokkulepitult, et süsi sobib nii uskumatult hästi pihku ja jookseb paberil kui iseenesest.

03. oktoobril toimus Muhu Portselani perenaise Sabina Kaukise portselanikaunistamise töötuba. Dekoreerisime abstrükis portselani. Tagasisidena kirjutasid osalised, et uskumatult lihtsa tehnikaga on võimalik kaunistada nõusid. Soovi korral saab kujundada ka terve omanäolise serviisi.

Ees ootavad savi- ja pakutrüki töötuba, hõbesavist ehete valmistamine ning rahvariidevöö kudumine.
Loodame jõuludeks rahvamajja üles panna töötubade raames valminud esemete näituse.

Terje Rattur
www.tertur.ee

facebookfacebook