Ilusast suvest

Ma pole ammu midagi kirjutanud, kuigi nii palju olen teinud ning erinevaid põnevaid asju on juhtunud. Suvi oli vist liiga ilus, ei olnud mahti enda jaoks kirjutada. Küll aga kirjutasin ja tegin teistele.

Ah, et üks lause tagasi kerida? “Mis mõttes ilus suvi nagu…?”
“Kohutav suvi oli ju!” mõtleb nii mõnigi lugeja.

Kuid tõesti, minu suvi oli ilus. Mai lõpus, kui V Jõhvi Rat Race´i kontorirottide jooksu jooksime, siis oli lausa palav. Seekord sai korraldatud nii, et heategev raha läks Kohtla valla paljulapseliste jaoks. Soetasime kogutut raha eest esmavajalikke kodumasinaid ja aitsime seega pered paremale järjele.

Siis 10. juunil, kui olime Ojasaare Golfis minu sünnipäeva pidamas, paistis ka päike ja oli soe ilm. Õhtul hilja koju sõites sai veel viljapõllus rukkililli korjata! 12. juunil toimus mu korraldatud Viru Rotary 3. Charterpidu Purtse lossis. Taaskord päikseline ilm ja soojad tuuled puhumas (olen nimelt perioodil 2015/ 2016 Viru Rotarys sekretäri ametis ja seega on ka selles suunas tegemist väga palju).

13. juunil oli Tallinnas mu sõbranna meeleolukas tüdrukuteõhtu. Ja järgmisel hommikul kella 5 paiku läks mu lennuk taas Matera poole. Erasmus projekti II osa oli mul veel läbimata, seega poolest juunist poole juunini. Taaskohtumine Elianaga oli väga rõõmustav. Lisaks sain hulga uusi sõpru!
Materas oli sel korral väga kiire! Kuu aega on ikka väga lühike aeg! Mul oli ka 2 mahukamat tellimust selle ajal, tegin kodulehe Kauksi Puhkemajale ja Kuru Villale. Palju kirjutamist ja pusimist.

Matera puhkus lõppes taaskord meie ühise itaaliasisese reisiga, mina lendasin Barist Pisasse ja me kohtusime Jaanusega seal. Terve kaunis nädal möödus Pisas ja Riminis kui unenägu!

Juuli keskel Itaaliast tagasi saabudes läksime otse minu sõbranna Merlini pulma! Just enne seda olid Eestis kehvapoolsed ilmad lõppenud. Edasi oli ju ilus.

Suvel sai ka palju puhata, käia ja näha, kogeda ja niisama olla. Mitmeid kontserte- Tanel Padari unpluged ja Curly Stringsi kontsert, üks suveetendus ja Toilas Sadamapäevad. Lisaks sai 2 pikka nädalavahetust veeta ka Peipsi ääres, sealsamas Kuru Villas (kelle nime ristiema ma olen). Praegu mõtlen, et kas me suvel Eesti peal tõesti tiiru ei teinudki? Peale pikka mõtlemist meenus, et Tartus siiski käisime ühel nädalavahetusel.

Tööd ei otsinud, kui tuli, siis tegin kiirelt ära, tahtsin puhata ja mängida… Vahepeal sai Viru Rotary kodukat sai tuunitud popimaks.

Alates augusti teisest poolest oli kohe tunda, kuidas kõik hakkavad ümberringi suvepuhkustelt välja tulema ja kuidas taas läks kiireks. Vaatasin meeldetuletuseks lausa kalendrisse: klaster, Kiko, PET, WordPressi koolitus, jne…

Alustasin ka Lüganuse loometegevuste töötubade sarja ettevalmistamisega, et septembrist edukalt alustada. Tänaseks on juba 2 töötuba toimunud- akvarell ja süsi ning portselani dekoreerimine. Ees on veel savi- ja pakutrüki töötuba, rahvariidevöö kudumine ning hõbesavist ehete valmistamine. Töötoad täitusid imekiiresti, olen juba kahe töötoa jooksul kohtunud uute sealtkandi inimestega, kõik tegusad ja hakkajad, silmad sära täis! No küll on tore!

Kirjutasin ka KOP- projekti paar uut taotlust, eks näe, kas saab Lüganuse Loomekastellile sel korral savipõletamise ahju ning kas ka rahuldatakse neile arengukava kirjutamine? Sõrmed risti!

September oli juba väga tihedalt üritusi ja kohtumisi täis: Ida- Viru Mõisate üldkoosolek, Pärnus kahepäevane turismikonverents, Jõhvi Riigigümnaasiumis Teadlaste ööl osalemine ja EAS-i seminar Mäetagusel. Vahepeale mahtus ka Narvas teatris käimine ja muud pisemat toimetamist. Ahjaa, Toila Valgevilla sai uhiuued A4 voldikud! Küll olid ilusad.

Ka Ida- Viru Mõisate ühenduse 5 mõisa said minu käe alt uued A65 flaierid. Tähtajaks oli 10.10 Narva Astris toimuv minimess. Kokku oli üle 30 kujunduse, mille hulgas siis erinevate mõisate-, erinevate keelte- ning esi- ja tagumiste poolt kujundamist ja üleslaadimist. Trükikojale sai saata kohe eraldi pikk dokument. Selliste tellimuste puhul pole muidugi päeval ja ööl vahet, kuid võimekus on nüüd teada.

Vahepeal käis mu poeg Martin kodus. Ta oli 2 kuud Jaapanis, nüüd veetis 10 päeva kodus, st. Tallinnas ja läks jälle 3 kuuks. Õigemini pooleks aastaks, sest puhkuse ajal, ei tule ta koju vaid reisib koos sõpradega Taisse! No mis võib veel põnevam ühele noorele inimesel olla!

Ei saanud ka ilma koduleheta- nüüd siis sai tehtud Jõhvi Kindluskiriku Muuseumile uus. Kuidagi on minust saanud kodulehtede valmistaja. Mulle sobib, iga kord õpin midagi uut juurde! Tuleb nüüd ka mu enda kodulehele facelift teha :)

Nüüd tuleb aga käised taas üles käärida ja korraldada 5. Oktoobril Kukruse Polaarmõisas kokkulepitud ümarlaud teemal „Kas Eesti mõisabrändi kannatab eksportida?“ või midagi seesugust ta oli.

Tegusa toimetamiseni!

facebookfacebook