Mõttekaardist

MindMappingTänane  jutt  on mõttekaardist, ehk Mind Mappingust. Olen ise Mind Mappingut varasemalt alateadlikult kasutanud- harjumus näiteks telefonikõne ajal sirgeldada ja märksõnu üles märkida on midagi sarnast. Pärast jube hea detailideni meeles hoida, millest oli jutt.

Alles mõni aeg tagasi sain teada, et sarnast sirgeldamist nimetatakse mudeliks, millel nimi, põhimõtted ja ajalugu. Peale seda parandasin oma “sirgeldamise” tehnikat ja kasutasin mõttekaarti erinevate ideede genereerimisel.

Kuna ülehomme, 16. jaanuaril, ootab mind ees INNOVE poolt rahastatud ja Kiviõli linna poolt tellitud loeng “Ettevõtlikud lapsevanemad”- piirkonna (lisaks Kiviõlile ka Sonda ja Lüganuse) väikelastega vanemate toetamine töö leidmisel; siis leidsin, et üks ajurünnak äriideede genereerimiseks võiks just olla kohaliku ettevõtlusmaastiku suhtes vajaduste/ ootuste ja iseenese võimaluste/ kogemuste vastandamine, mis peaks viima lahenduste/toote-teenuse välja pakkumiseni. Eks näe, kuidas mul/ meil läheb :)

Kopeerisin järgnevad lõigud allpool antud lingil, mis viib Mind Map tehnikat tutvustavale lehele, ehk tekib suurem huvi seda lehte avada ja vaadata, mis värk on!

Kas oled kunagi vaevelnud sõnavõtu koostamise kallal?
Kas oled igavlenud koosolekutel?
Kas oled tundnud hirmu eelseisva eksami ees?
Kas oled mõelnud, et tahaksid olla säravam, andekam, parem…?
Kui JAH, siis see seminar on Sinu jaoks!

Loe rohkemat SIIT!

Mind Mapping on väga populaarne tehnika mõtlemise ja mälu arendamiseks, oma mõtete süstematiseerimiseks, loogiliseks ja arusaadavaks esitamiseks. Teooria autor Tony Buzan väidab, et kasutades sõnu, sümboleid, järgnevusi, loetelu, lineaarset esitlust, analüüsi, assotsiatsioone, visuaalset rütmi, numbreid, kujundeid, mõõtmeid jm., suudab inimese mälu vastu võtta ja talletada mitmeid kordi rohkem informatsiooni, arendada inimese loomingulisi andeid.

Teooria aluseks on Mind Map® – mõtete kaardistamine.

Seminaril käsitleme Mind Mapi kasutamist koosolekute läbiviimisel, ettekannete/ sõnavõttude pidamisel, juhtimises ja muudes igapäeva-situatsioonides. Vaatame Mind Map´idele soovituslikke nõudeid ja visuaalsete nippide kasutamist. Seminar on interaktiivne, hõlmab harjutusi ja grupitööd.

Mõnusat kasutamist! :)

facebookfacebook