ERASMUS´est

Logo_eyeMillega tegu, küsite? Olete ju kuulnud üliõpilasvahetusest? See on midagi sarnast, kuid vahetus toimub ettevõtjate vahel. “ERASMUS for young Entrepreneurs”  puhul on tegu  just noorte ettevõtjate vahetusega.

Ma võtsin asjal nö. nööbist kohe märtsis, kui sellekohane uudis ajakirjanduses ilmus. Nüüd siis on möödunud ligi 4 kuud ja lõpuks, peale igasugu paberitööd ja ankeetide täitmist, potsatas mu postkasti kinnituskiri, et saan minnPilt otsusesta.

04. augustil on lennuk, tagasipilet on 02. oktoobriks, seega koha peal saab veedetud 2 kuud.

Minu võõrustaja, ehk Host, on Eliana Viggiani, kes omab armast ja keskkonnasõbralikku B&B majutust “L’Albero di Eliana”, mis tähendab tõlkes “Eliana puu”.

Elama hakkan ma Matera kesklinnas, väikses apartmendis kööginurgaga. Mulle oli põhiline, et toas oleks kiire internet, sest plaanin oma igapäevatöid sealt edasi teha. Nädalast 2-3 päeval hakkan olema hõivatud meie omavahelise koostöö ja teineteise ettevõtete täiendamisega, ülejäänud nädal on mul omaks tarbeks.

Loodan sealt kaasa võtta parimad praktikad, teadmised ja kogemused, kuidas arendada ühest kenast asumist turismisihtkoht, kuidas kaasata kogukonda ning tuua seeläbi sünergiat, koostegemist ja jõukust kõigile. Eks ma loodan oma kogetu ja õpitu rakendada Ida- Virumaal, et oma klientidele ja koostööpartneritele veelgi paremaid lahendusi pakkuda ning muidugi ka oma puhkemaja arendamisel Lüganusel ;)

Kuhu ma siis ka lähen? Lõuna- Itaalias Basilicata piirkonnas on selline väike turismilinnake, nagu Matera (tuntud ka kui maa- alune linn la Città Sotterranea“), mis on roomlaste poolt rajatud 3. sajandil ning olles ka vanim koht Itaalias, kus on leitud inimjäänuseid. Matera asub kõrgel kanjonil, oru servas, mille on omal ajal uuristanud suur jõgi. Täna on sellest järgi vaid ojakene.

Matera on saavutanud rahvusvahelise kuulsuse tänu iidsele linnale Sassi (Sassi di Matera,mis tähendab “Matera kivid“). Ning kuulub alates 1993 UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Miks teda kutsuti maa- aluseks linnaks? Ajaloolise Sassi linna majad on kaevatud lubjarikka kivi sisse. Paljud neist majadest” on tõesti ainult tühimikud ja tänavad mõnes lubjarikkas kaldas. 

1950. aastal tõstis Itaalia valitsus jõuliselt ümber enamiku elanikkonnast Sassi-aladelt  kaasaegsesse linna, et piirkonda arendada. Kuni 1980 elati sel alal siiski vaesuses, sest need majad olid enamikus elukõlbmatud. Praegune areng on aga turistidele suunatud ning nii Itaalia valitsuse, UNESCO kui ka Hollywoodi abiga. Täna on Matera provintsis palju edukaid ettevõtteid, pubisid ja hotelle.

Minu tegemiste ja elu- oluga saab end selle kahe kuu jooksul kursis hoida Blogi kaudu: terjeitaaliaseye@blogspot.com ning silmast- silma on taas võimalik kohtuda oktoobris!

facebookfacebook

Lisa kommentaar