Seminarist

TANUTaaskord olen korraldamas seminari. Piirkonna arengust. Ettevõtlusest ja turismist. Mu viimasest sarnasest kogemusest on nüüd juba pea 2 aastat tagasi. Siis sai korraldatud Ida- Virumaad tervikuna käsitlenud fookusseminar.Veebi_plakat_lyhem

Seekord jätkan samal teemal, kuid nüüd siis Lüganuse kandist ehk Virumaa Koostöökogu piirkonna arenguvõimalustest läbi turismi. Kui eelmine kord oli seminar suunatud pigem avalikkuse ja pankade tähelepanu juhtimiseks meie piirkonna potentsiaali suunas, siis kõnealune on suunatud kohalikule kogukonnale.

Naistepäevaeelsel päeval, 7. märtsil 2014 algusega kell 10:00, on Maidla Rahvamajas toimumas seminar nimega “Turism- piirkonna uus võimalus!?”

Seminar on ellu kutsutud eelkõige Virumaa Koostöökogu (loe: VIKO- Lüganuse, Sonda, Aseri ja Rägavere + Kiviõli) piirkonnas elavate ettevõtlike inimeste, sealkandis toimetavate ettevõtete ja muidugi kõikide teiste huviliste jaoks, kellele VIKO piirkonna edenemine on südamelähedane ja korda läheb.

Seminari eesmärgiks on tuua osalejatele uudiseid, tuge ja julgustust motiveerimaks neid ettevõtlusega alustama ja tegelema. Fakt on see, et 2013. talvel esimest hooaega alustanud Kiviõli Seiklusturismikeskus on andnud pikalt unes olnud piirkonnale uue hingamise (2013. aasta lühikese- kahekuulise hooaja jooksul külastas keskust 14 000 inimest).

Senine külalistetulv saab mõne aasta pärast, kui avatakse Aidu Veespordikeskus, paisuma topelt. Kõik nad vajavad aga kohapeal erinevaid teenuseid- seega ootus meie ettevõtluskeskkonnale kasvab pidevalt. 

Vot just siinkohal ongi VIKO piirkonna inimestel ja ettevõtetel võimalus- tekkinud on nõudlus turismi toetavaks väike- ettevõtluseks, mis võib ümbruskaudsetesse valdadesse tekitada hulgaliselt uusi ettevõtteid ja  seeläbi ka hulgaliselt töökohti. Turismitaristu mitmesuunaliseks edukaks toimimiseks on vaja:

  • majutus- ja toitlustuskohti,Tõstukil
  • puhkealasid ja parklaid,
  • kasvab loometegevuste- suveniiride ja käsitöövalmistamise vajadus/ nõudlus,
  • vajatakse matkade ja vaba aja mängude korraldajaid,
  • giide ja reisikorraldajaid,
  • tranfeeripakkujaid,
  • Purtse jõgi, Uljaste järv ning meri annavad lisavõimalusi vee peal rentimaks kanuusid, paate ja vesijalgrattaid jne…

“Turistidega käib kaasas selline naljaks asi, et nad tahavad oma raha hirmsasti kellelegi ära anda- las nad teevad seda siis kohalike inimeste taskusse- teenuste eest, mida piirkonnas osutama hakatakse”

Seminari ajakava on üles ehitatud juba olnult- tänaste võimaluste kirjeldamisele ja sealt edasi tulevikku. See veel ajas täieneb, sest osade planeeritud esinejatega läbirääkimised alles käivad.

Ootame ligi 100 seminarikülalist- kohale saavad tulema kõik piirkonna suuremad ja väiksemad tegijad ja fännid! Tule ka Sina nende sekka!  Seminari toimumist on osaliselt toetanud Leader programm.

Loodame, et Maidlas näeme! :)

Jaga seda postitust:
facebookfacebook

facebookfacebook