Tahate Ida-Virumaad avastama tulla? Ei tea, mis otsast alata? Kust leida giidi ning kust algavad need salateed meie kõige põnevamate kohtadeni? Kirjutage mulle, mina tean! Ja kui mina ei tea, siis ma tean neid inimesi, kes teavad :)
Nüüd ongi juba mõni aeg möödas minu esimesest reisiteenusest, mille kokkupanemisega ma ootamatult kokku puutusin. Millalgi aprillis potsatas mu postkasti kiri, kus kirjutati, et keegi soovitas neil minu poole pöörduda selleks, et aidata kokku panna kahepäevane Ida-Virumaa marsruut. Sooviti põhjarannikut ühel ja Narva linna teisel päeval.
Kirjutasin siis vastu, et väga tore, ma pole seda küll varem teinud, kuid miks ka mitte härjal sarvist haarata- kohti ma ju tean, meie häid giide samuti. Niimoodi siis tasapisi hakkaski marsruut tekkima. Sooviks oli veel see, et ööbimise õhtul võiks väisata mõnda kena kontserti. Terve reisi eelarve sain ka ette ja esimene päev sai juba ludinal kokku.
Vahepeal tuli veel üks soov- külastada Viivikonnat ja Sillamäe linna. Ka need mahutasime kenasti teise päeva sisse ära, tõsi, hommik algas küll seetõttu vara, kuid ega siis reisile magama tulda. Nii ongi, et reisimarsruut saab kokku tellija soovidest ja minu soovitustest, et kuhu veel minna ja mida teha. Nüüd siis 15 inimest bussis ja reis algab!
Esimesel päeval sõitis Enn Käiss mööda pankrannikut, vaadati üle meie seiklus ja puhkus, ehk Kiviõli Seikluskeskus, Aidu veekanalid ja Saka mõis, kus tutvuti pankrannikuga. Osa käisid all rannas, teised Meretorni otsas ja Kivisilla juga vaatamas. Ennul jätkus juttu kauaks mõisapargis oleva kiviekspositsiooni juures. Peale lõunatamist võeti suund Kuremäe kloostrisse, kust saabuti otse Oru pargi promenaadile. Öö veedeti Alujoa Puhkekeskuses. Esimest päevast kahjuks hetkel pilte pole, kui Enn saadab, siis riputan siia üles ka.
Teisel päeval tegin ma reisi ka ise kaasa. Hommikul Priit Orva juhendamisel Viivikonda ja Sillamäe vahele, siis Kreenholmi vaikivate kuid võimsate müüride vahele. Meil õnnestus ära näha ka Narva kosk, sest tänu suurele vihmaveele, olid lüüsid avatud.
Väisasime ka Narva kõige uuemat turismiobjekti, milleks on Viktoria Bastionid, mis on talvel nahkhiirte magala ja suvel turiste uudistada. Natuke Põhjaõue (seal olid tekstiilipäevad) ja lõunasöök uuenenud sisuga Rondeeli restoranis.
Päev Narvas lõppes Raekojas, kuhu viisin nad Vana Narve paberist maketti vaatama ja sain ka meistri enda neile maketi sünniloost ja Vanast Narvast rääkima. Enne Ida-Virumaalt lahkumist oli veel peatus Purtse Kindluses, kus peremees rääkis neile kummitustest ja rannaröövlitest.
Kuidas läks minu esimene reisiteenus? Üldkokkuvõttes päris hästi, sain osalenud inimestelt vahetut head tagasisidet, samas õppisin ise nii mõnegi asja, mida näiteks järgmine kord teisiti (st. veel paremini) teha. Tagant järgi olen väga rõõmus, et ise kaasa läksin, sest head teenust saab pakkuda ju ainult siis, kui oled ise kliendi sussides olnud.
Ida-Virumaa on nii suur ja mitmekesine, et üks seltskond saaks siin 10 korda käia ja iga kord uut näha! Nii et järgmiste põnevate reisideni!
Terje, kes tänab tellijaid usalduse eest :)