Sügis 2015

Kohaliku Omaalgatusliku Programmi 2015 kevadvoorus rahuldati Tertur Arendus MTÜ projekt “Loomemajandusvaldkondi tutvustav töötubade sari Lüganusel”,
nüüd kutsume osalema!

NB! Allpool info juhendajate ja asukoha kohta! Vaata kindlasti!


Lüganuse Loometoad ajakava1 20.09 Akvarelli- ja söejoonistuse õpituba:
Töötuba on juba toimunud, vaata pilte SIIT!

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERAJuhendajaks oli Viive Aidma, kes ütleb enda kohta nii: “Olen korraldanud kunstilaagreid, et viia oma kolleege ja õpilasi kõikeunustavasse kunstimaailma. Juurtega rannaelanikuna on mind alati inspireerinud meri ja meie kaunis põhjarannik.
    Jagaksin meeleldi oma vaimustust kodukandi loodusest kõigiga, kes sooviksid hetkeks unustada argipäeva ja tegelda kunstiga. Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi kunstiõpetaja eriala. Tänasel päeval olen tegev Mäetaguse käsitöömajas käsitöö, kodunduse ja kunstiõpetuse õpetajana.”
  • Töötoast saab peale uue oskuse ja oma  joonistuste kaasa ka akvarellvärvid ja pintsli, et uut oskust kohe kodus edasi treenida!

27.09 Lüganuse sümboolika igapäevane kasutamine/ Töötuba on toimunud.Lüganuse rattakiri_kuup

  • See loeng toimub tegelikult Rahvakultuuri Keskuse ja Laila Meister Purtse Jõe Arenduskeskusest on organiseerijal. Kuna aga see haakus kenasti antud töötubade sarjaga, siis reklaamime seda ka meie lehel.
  • Nõuandeid jagab Margit Sondberg- MTÜ Rahvakunsti Klubi juhataja ja Tallinna Kopli Ametikooli kutseõpetaja.
  • Loeng on tasuta, kuid registreeruda palume siiski.
  • kaasa võib võtta midagi kohvi kõrvale! Kõik on oodatud!

03.10 Portselanikaunistamise õpituba. Töötuba on juba toimunud, vaata pilte SIIT!

  • Tertur töötubaTöötuba viib läbi Sabina Kaukis, Muhu Portselani omanik ja portselanimaalija. Sabina kaunilt maalitud portselannõud on paari- kolme aastaga väga populaarseks saanud ja neid leiab paljudest Eestimaa kodudest.
  • töötoas antakse ülevaade erinevatest lauanõude kaunistamise tehnikatest, sh. käsimaalist ning harjutatakse kätt kleebistehnikaga. Osalejad saavad kaunistatud nõud peale põletust endale.

17.10 Savitöötuba vol. 1 Töötuba on toimunud. Vaata pilte SIIT!

  • Savist küünlajalg TerturSavituba toimub kahes järgus. Esmalt valmistatakse toode, mis peab kuivama ja mis põletatakse, järgmisel korral 14.11 glasuurib igaüks oma toote ja see läheb uuele põletamisele.
  • Töötoas kasutatakse kvaliteetset valget saksa savi, igaüks saab valida, kas teeb endale kruusi, või vaagna. Toode jääb valmistajale.
  • Juhendajaks on Kristel Allikmäe, kes on terve kooliaja õppinud kunstiklassides, käinud ka kunstikoolis. Hetkel on Kristel Aresi koolis kunstiõpetaja ja tegev Kõrtsitalus.

24.10 Rahvariidevöö kudumise töötuba vol. 1 NB! Töötuba on toimunud, vaata pilte SIIT!
31.10 Rahvariidevöö kudumise töötuba vol. 2
NB! Ja teise töötoa pildid on SIIN!

  • vööKa vöökudumine toimub kahes osas. Esimesel korral on lõime käärimine, mustri valimine ja ülesjoonistamine. Teisel korral, 31.10, on juba vöö kudumine ja viimistlemine. Kuna vöö kudumine on aeganõudev, siis tuleb osalejatel arvestada ka iseseisva tööga. Juhendaja jätab kudumisraamid osalejate kätte veel kuuks ajaks, selle ajaga peaks valmima 2,5m pikkune kirivöö. Hind sisaldab materjale.
  • Juhendajaks on Leeda Ots, kes on tegelikult keskendunud rohkem kaltsuvaipade kudumisele, kuid mis see vöö kuduminegi  muud on, kui väikestel kangastelgedel toimetamine. Leeda on oma ala proff, omades müügikeskkonda Etsys ja hoides ka oma Facebooki kontot inglisekeelsena- see tähendab, et ta omab kliente üle terve maailma.

07.11 Hõbesavist ehete valmistamine NB! Töötuba on toimunud, pildid SIIN!

  • hõbesõlgTöötuba on mõeldud kõigile, kes soovivad proovida uut ja põnevat materjali- hõbesavi. Eesmärgiks on omandada esmased oskused hõbesavi töötlemiseks ja valmistada. Töötoa käigus valmib vähemalt üks unikaalne ehe (ripats).
  • Kursus tutvustab lummavaid võimalusi, mida pakub hõbesavi. Hõbesavi on mittetoksiline savi sarnane aine, (koosneb väikestest hõbeosakestest) mis kõrgel kuumusel põletades muutub tahkeks 99,9 protsendiliseks hõbedaks.
    Hõbesavi ehte kavandamine lähtudes savi laialdastest võimalustest. Töö käigus rullime savi, tekstuurime ja anname kuju. Lõpuks viimistlemine. Kursuse hind sisaldab kõikide töövahendite kasutamist, kõrgkuumusahjus põletamist ja kõiki vajalike materjale (s.h 7 grammi hõbesavi ja ehtetarvikuid). Valmistatud ehte saab iga osaleja endale.
  • Juhendaja on Helen Sang, kes on tegev Ella- Neele Gildis ja kelle Facebooki kontolt Eksole näeb tema töid. Lihtsalt suurepärane!

14.11 kell 11:00 savitöötuba vol.2 Töötuba on toimunud, pildid SIIN!

  • Savitöötoast kirjutasime lähemalt juba ülevalpool. Teises tunnis savitoode glasuurimine ja taas juhendaja kätte hoiule andmine, sest toode läheb teist korda põletusahju.

14.11 kell 12:00 Pakutrükk tekstiilile. Töötuba on toimunud, pildid SIIN!

  • PakutrükkTöötoas valmib pakutrükki kandev tekstiilist kott või pearätt. Toode jääb valmistajale.
  • Juhendajaks on Kristel Allikmäe, kes on terve kooliaja õppinud kunstiklassides, käinud ka kunstikoolis. Hetkel on Kristel Aresi koolis kunsti- ja käsitööõpetaja.
  • Enda kohta ütleb Kristel nii: “Pakutrükiga puutusin kokku esimest korda “Käsitööga tööle” projektis 2011 aastal, siis olid meile õpetajateks Andres Koidu ja Monika Järg. Sellest hetkest hakkas mulle pakutrükk nii meeldima, et olen teinud ise trükkimise töötubasid. Kui trükipakku ise tegema ei pea, on see lihtne ülesanne ja sobib hästi ka lastele.”

Projekti eesmärgiks on töötubade käigus avada Lüganuse valla elanikele loomemajanduse sisu:
– Planeeritava projekti elluviimisega tehakse sissejuhatus loomevaldkonna teemadesse ja võimalustesse, mida tulevikus hakkab pakkuma arendatav Lüganuse Loomekastell (loomemaja).
– Lüganuse piirkonna inimestel tekib harjumus põnevates töötubades osaleda ja õppida keerulisemaid tehnikaid, millest võib tulevikus saada nende töö, hakates ise ettevõtjaks.

Ja juhendajate valikul lähtusime kahest põhimõttest, et:

  • kohalikud loomeinimesed saaksid rakendust, nii ongi savi-, pakutrüki- ja akvarellitöötubade juhendajad üks Aseri vallast ja teine Kohtla vallast.
  • Lisaks toovad uusi põnevaid tuuli üleeestiliselt tuntud ja kundede armastuse ja poolehoiu võitnud tegijad, nagu pakume portselani, vöökudumise ja hõbesavi töötoas!

Ootame aktiivset osavõttu! Kõik looma!

Lüganuse Rahvamaja asub aadressil: Lüganuse tee 25. Kliki kaart suuremaks! Kohtumiseni!