Lüganuse Loomekastell 2016

Ekraanitõmmis227. juunil registreerisime viruaalserveri domeenile www.loomekastell.ee, mille peale on nüüd tekkinud ka koduleht.

Edaspidi on kõik Loomekastelli puudutav info leitav sealt, Tertur kodukale me enam seda inofot ei dubleeri.

Koduleht valmis KOP projekti toel, kus kevadmeetmesse esitasime Tertur Arenduse alt projekti nimega  “Lüganuse identiteedi tugevnemine tootearenduse ja turunduse kaudu”.

Koduleht on valmis, nüüd küsimustikku Lüganuse sümboli kohta koostama ja levitama!


6. juunil saabus Ida-Viru maavalitsuseRM-KYSK_logo_sügis 2015st teade, et Tertur Arendus MTÜ projekt “Lüganuse identiteedi tugevnemine tootearenduse ja turunduse kaudu” sai KOP projektist rahastuse. Hurraa!

Projekt sisaldab:
– küsitlust kogukonna hulgas, mis kangastub Lüganuse sümbolina?
– tootearendusloengut (suveniiride genereerimine, tiražeerimine, pakendamine),
– turundusloengut (pakendi kujundus, hinnastamine, müügikanalite leidmine),
– savist meenete valmistamine,
– klaasist meenete valmistamine,
– Loomekastelli veebi loomine ja e-pood, kus toodetud meened on 24/7 müügil.

Kümnele huvilisele avaneb suurepärane võimalus osaleda 30 € eest loomingulises protsessis:
– kus läbitakse tootearenduse ja turunduse loengud,
– valmistatakse savi- ja klaasitöötubades suveniiride prototüübid.
Projekt käivitub septembris, kuid registreerimine on juba avatud. Palun saada oma osalussoov koos väikese motivatsioonikirjaga, miks just Sina peaksid kümne väljavalitu hulka kuuluma, aadressil terje@tertur.ee


Suveülikooli plakat15. mail kuulutasime välja Lüganuse esimese SUVEÜLIKOOLI!

Igal suvekuul toimub üks seminar, kus käsitöö asemel kanname hoolt hoopis hinge ja vaimu tasakaalu eest.Balansis inimesed on õnnelikumad, edukamad, oma eluga rahulolevamad ja mis kõige tähtsam- tervemad!

Ilusate suveilmade korral toimuvad seminarid ringhoones.

Suveülikoolisarja ei toeta ükski euroraha, seega on osavõtutasu 100% osaliste kanda. Kohtade broneerimine on avatud!


26. KUTSEaprillil toimus Lüganuse vallamajas töögrupp Loomekastelli arenduskontseptsiooni väljatöötamiseks.

Kogukonna huvi ringhoone kordategemiseks on väga suur, sest kõrvalolevat kuulutust jagas 17(!) inimest! Tunneme, et me pole siin ringhoone pärast üksinda südant valutamas.

Kontseptsiooni koostab Ida-Viru Ettevõtluskeskusest Lauri Jalonen.

Osa võttis 12 huvilist:

  • Vallavalitsusest: Viktor Rauam, Luule Luuk, Ants Kangro, Sven Andrejev, Krisli Kaldaru
  • Vallavolikogu liige: Ingrid Härm
  • Muinsuskaitsest: Kalle Merilai
  • Lüganuse Loomekastelli MTÜ liikmed: Anne Kalamäe, Anne Liinak, Laila Meister, Terje Rattur
  • Virumaa Koostöökogust: Kadri Kuusmik

Materjal, mis meie esimese kokkusaamise järel kokku sai pandud, on SIIN LINGIL. Tagasiside on teretulnud aadressile: terje@tertur.ee. Kokkuvõtte avaldame ka mai vallalehes.

______________________________________

Lüganuse kirik suvel_Valmar Voolaid_allkirjaga123. aprillil, Tartus toimuva maamessi eelõhtul, ostis MTÜ Lüganuse Loomekastell 72 € eest aastaks võimaluse portaalis “Maale Elama” kuvada infot Lüganuse aleviku kohta.

Tallinnas toimub “Maale elema” mess aga 14. mail! Messi käigus tšekivad paljud inimesed paljusid erinevaid kogukondi, lootuses leida endale seda kõige kõigemat maakodu. Vahest kõnetab mingil hetkel kedagi ka Lüganuse alevik. Pöidlad pihku!

Loodame ajapikku kaasata ka Purtse, Maidla ja Püssi kogukonnad.

_______________________________________

06. veebruaril 2016 alustasime uue loometubade sarjaga. Kuna huvi sügisese sarja vastu oli väga suur, siis tekkis vajadus loometubadega jätkata ka 2016 kevadtalvel.

Paraku pole sel perioodil ettevõtmist toetamas ükski euroraha, seega on tegemist 100%-se omaosalusega töötubade eest tasumisel ning tegime ka ajakava aeglasema sammuga: üks töötuba 1 kord kuus.

Hetkel on kõikidesse töötubadesse tehtud juba üle 60% broneeringuid, seega, kel vähegi huvi, olge kärmed! Broneeringud saatke palun: terje@tertur.ee

Kui huvi on väga suur ja tung töötubadesse tekitab pika ootejärjekorra, siis on võimalik ka nö- teise vahetuse organiseerimine. Koolitajatega on selles suhtes räägitud, seetõttu andke oma soovist ikka teada. Teise vahetuse grupi info ilmub aga siis vastavalt vajadusele hiljem.

Kõik töötoad toimuvad Lüganuse Rahvamajas laupäeviti ja algusega kell 11:00. Juhul, kui tuleb selles osas ette muudatusi, siis teatame neist jooksvalt Facebooki Lüganuse Loomekastelli fännilehel. Registreerunud osalejad saavad ka sellekohase kirja.

Kevadtalv_2016_kuulutus

Loominguliste kohtumisteni!


 

RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis20152016. jaanuaris saabus Loomekastellile Ida-Viru Maavalitsusest rõõmustav sõnum- hindamiskomisjon rahuldas Tertur Arendus MTÜ KOP- meetmesse esitatud projekti “Uute kogukonnateenuste käivitamiseks keraamikaahju soetamise läbi”.

Alates 29. veebruarist 2016 on põletusahi rahvamajas ja saame hakata pakkuma selle abil savi- ja klaasikunsti töötube! Tutvu meie pakutavate teenustega! Sisusta nendega sünnipäevi ja tähtpäevi! Loo loov meeleolu oma kaasteelistele!

 

Kaart Karinile edukaks kohalejõudmiseks :)